Byrådsgruppen 2022 – 2026
Borgmester Birgit S. Hansen
borgmester@frederikshavn.dk
Tlf: 98 45 50 01 eller 29 16 30 39
Søndergade 14,
9300 Sæby
Udvalg:
Økonomiudvalget
|
Karl Falden
|
Peter E. Nielsen
Radioforhandler
pnie@frederikshavn.dk
Tlf: 40 14 79 17
Solbærvej 31,
9982 Ålbæk
Udvalg:
Formand Plan- og Miljøudvalget, 1.Viceborgmester
|
|
|
|
Karsten Thomsen
knth@frederikshavn.dk
Tlf: 21 44 16 35
Louis Nielsensvej 9,
9300 Sæby
Udvalg:
Gruppeformand
Formand Teknisk Udvalg.
Børne- og ungdomsudvalget
|
Maria Gade Dorf
Sygeplejerske
Tlf; 41109560
Mail mimd@frederikshavn.dk
Frihedsvej 9, 9900 Frederikshavn
Udvalg
Børne og ungdomsudvalget
Kultur og fritidsudvalget |
John Karlsson
Formand for Metal Vendsyssel
joka@frederikshavn.dk
Tlf: 61 24 69 09
Tennisvej 8,
9900 Frederikshavn
Udvalg:
Formand for Arbejdsmarkedsudvalget
Plan- og miljøudvalget
|
|
|
|
|
|
|
Tina Kruckow
Social- og sundhedsassistent
TAKC@frederikshavn.dk
5377 5376
Bakkevænget 6, Haldbjerg
9900 Frederikshavn
Udvalg:
Økonomiudvalget
Børne- og ungdomsudvalget
Plan- og miljøudvalget
|
Almina Nikontovic
Bosætningskonsulent
alni@frederikshavn.dk
Tlf: 60 19 69 71
Enighedsvej 35,
9900 Frederikshavn
Udvalg:
Tekniskudvalg,
Økonomiudvalget
|
Gitte Killerich
Afdelingsleder
GTOE@frederikshavn.dk
2222 0584
Vægtervej 3
9300 Sæby
Udvalg:
Arbejdsmarkedsudvalget
Plan- og Miljøudvalget
|
|
|
|
Anders Christiansen
Faglærer
ASCR@frederikshavn.dk
Tlf.: 2269 8452
Brønderslevvej 101, Gærum,
9900 Frederikshavn.
Udvalg:
Kultur- og Fritidsudvalget
Børne- og Ungdomsudvalget
Distriksudvalget
|
Brian Kjær
Uddannelsesvejleder
brke@frederikshavn.dk
Tlf: 23 74 97 16
Regulusvej 11,
9900 Frederikshavn
Udvalg:
Formand for Børne – og ungeudvalget
(Tvangsfjernelser)
Social- og Sundhedsudvalget
|
Ole Rørbæk Jensen
Fvh. Radioforhandler
orje@frederikshavn.dk
Tlf: 40 72 08 56 eller 98 46 75 65
Hans Abelsvej 12,
9300 Sæby
Udvalg:
Formand
Social- og Sundhedsudvalget
Økonomiudvalget
|
|
|
|
Susanne Venø
Social- og Sundhedsassistent
snnl@frederikshavn.dk Tlf.: 2993 3854
Guldmajsvej 12,
9990 Skagen
Udvalg:
Børne- og Ungdomsudvalget
Teknisk Udvalg
|
June Menne
Produktionsmedarbejder/tillidsrepræsentant
jnme@frederikshavn.dk
Tlf: 29 25 27 05
Birkekrogen 7 B,
9900 Frederikshavn
Udvalg:
Frederikshavn Havn
Arbejdsmarkeds Udvalget
Kultur- og Fritidsudvalget
|
Kasper Bagnkop
Skoleleder
KPBA@frederikshavn.dk
Tlf.:3199 4433
Pilekrogen 12
9900 Frederikshavn
Udvalg:
Børne- og Ungdomsudvalget
Kultur- og Fritidsudvalget
|
|
|
|
Martin Tøttrup Kelkelund
Læge
MTKE@frederikshavn.dk Tlf.: 2559 2812
Svallerbakken 14
9990 Skagen
Udvalg:
Arbejdsmarkedsudvalget
Plan- og Miljøudvalget
|
Tina Elisabeth Nymann
Pædagog/BUPL Fællestillidsrepræsentant
tnny@frederikshavn.dk
Tlf: 40 31 85 16
Åvej 40,
9900 Frederikshavn
Udvalg:
Social. og Sundhedsudvalget
Kultur- og Fritidsudvalget
|
Irene Hjortshøj
Fhv. psykiatrisk plejer og støttekontaktperson
irhj@frederikshavn.dk
Tlf: 21 44 53 62
Gråklit 16,
9990 Skagen
Udvalg:
Social- og Sundhedsudvalget
Teknisk Udvalg
|
|
|
|
Bent Hieronimus
1. Suppleant
|
2. Suppleant |
|
|
|
|
Politikere i Regionen og Folketing: